• FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

PRZED ZAKUPEM


Jak najszybciej znaleźć poszukiwany produkt?
Korzystając z wyszukiwarki sklepowej, widocznej w górnej, środkowej części strony głównej bądź też przeglądając główne menu (widoczne po lewej stronie strony głównej) i przechodząc na interesujące kategorie.

Czy muszę się zarejestrować, aby złożyć zamówienie?
Nie ma takiej konieczności – zamówienie można zrealizować również bez rejestracji i zakładania konta w sklepie. W takim przypadku klient pozbawia się jednak możliwości korzystania z wielu udogodnień, takich jak: przeglądanie historii zakupów, uczestnictwo w konkursach i akcjach promocyjnych, korzystanie z kodów rabatowych dla stałych klientów etc.

Czy po złożeniu zamówienia bez rejestracji otrzymam potwierdzenie drogą mailową?
Każda transakcja w Naszym sklepie skutkuje otrzymaniem potwierdzenia na wskazany przez zamawiającego adres mailowy, dlatego nie ma znaczenia, czy klient posiada konto, czy też dokonał „szybkiego” zakupu bez rejestracji – zawsze otrzyma on podsumowanie wraz ze szczegółami informacjami odnośnie zamówienia.

Jak szybko wysyłamy towar?
Standardowo w 24 godziny po otrzymaniu zlecenia, przy czym zamówienia złożone i skompletowane w dni robocze do godziny 14.00 nadawane są jeszcze tego samego dnia, a dostawa ma miejsce już w kolejnym dniu roboczym. Dla przykładu: jeżeli zamówienie zostało złożone we wtorek o godzinie 13.00, to przesyłka powinna dotrzeć do zamawiającego w środę, jeśli zaś wpłynęło w sobotę o godzinie 15.00, to zostanie ona nadana w poniedziałek, z dostawą na wtorek.

Do której godziny muszę złożyć zamówienie, aby zostało wysłane tego samego dnia?
Do godziny 14.00 – oczywiście tylko w przypadku dni roboczych.

Czy wraz z przesyłką mogę otrzymać fakturę?
Oczywiście, ale pod warunkiem, że w trakcie składania zamówienia takowa opcja została zaznaczona, a wszystkie pola z danymi niezbędnymi do wystawienia rzeczonego dokumentu zostały wypełnione; wówczas faktura VAT zostanie dołączona do wiadomości email informującej o wysyłce paczki.

W CZASIE SKŁADANIA ZAMÓWIENIA


Mam już konto w sklepie, ale nie mogę się zalogować. Co robić?
Jednym z najczęstszych powodów takiej sytuacji jest błędnie wpisywany login (adres e-mail) lub hasło do konta sklepu. Jeżeli logujący się zapomniał hasło, powinien kliknąć w link Przypomnij hasło, dostępny na stronie logowania. Nowe, losowo wygenerowane hasło, zostanie wysłane na adres e-mail klienta, podany przez niego przy rejestracji. Jeżeli pomimo wprowadzenia poprawnego hasła nie udało się zalogować, prosimy o niezwłoczny kontakt na nasz adres kontakt@strefapupila.com.

Czy istnieje możliwość zablokowania mojego konta?
Administrator sklepu ma prawo zablokować konto użytkownikowi w przypadku, gdy ten złamał Regulamin. Jeśli taka sytuacja miała miejsce, wówczas prosimy o kontakt w celu jej rozwiązania.

Czy mogę zapłacić za zamówienie tradycyjnym przelewem?
Oczywiście, wystarczy tylko w trakcie zakupów jako sposób płatności oznaczyć opcję Przedpłata na konto. Wówczas, po dokonaniu zakupów, zamawiający otrzymuje maila z numerem konta, na które należy wpłacić stosowną kwotę. Ponadto prosimy, aby pamiętać o wprowadzeniu numeru zamówienia w tytule przelewu.

Czy mogę odebrać zamówiony produkt osobiście?
Na ten moment nie oferujemy takiej możliwości. 

PO ZŁOŻENIU ZAMÓWIENIA


Czy moje zamówienie zostało już wysłane?
Informacje o aktualnym statusie zamówienia dostępne są na stronie Moje konto, ale tylko dla zarejestrowanych klientów. Ponadto na konto e-mail podane przy realizacji zamówienia na bieżąco wysyłane są wiadomości z aktualną informacją o statusie zamówienia (Przyjęte do realizacji, Wysłane itp.).

Czy można „odłożyć” wysyłkę zamówienia na późniejszy termin?
Oczywiście jest to możliwe, ale jedynie do momentu, gdy towar nie został już skompletowany w magazynie i przekazany kurierowi. Jeśli zamówienie jest na etapie realizacji, czym prędzej należy skontaktować się naszym Biurem Obsługi Klienta, bądź ewentualnie wpisać zastrzeżenie o późniejszej wysyłce w pozycji Uwagi do zamówienia.

W jakim czasie firma kurierska dostarcza przesyłkę?
Nasza umowa z firmą kurierską przewiduje dostawę na następny dzień roboczy po złożeniu zamówienia, czyli średnio 24 godziny od tego momentu.

Czy mogę otrzymać przesyłkę w sobotę?
Na chwilę obecną umożliwiamy dostawę zamówień jedynie w dni robocze.

Czy kurier skontaktuje się ze mną przed dostawą?
Kurierzy nie mają obowiązku kontaktowania się z odbiorcą przesyłki przed jej dostawą, dlatego też nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować. Tak naprawdę to indywidualna kwestia każdego spedytora, ale z doświadczenia możemy powiedzieć, że kurier – zazwyczaj z samego rana – dzwoni do adresata przed dostarczeniem mu przesyłki.

Kurier przyjechał z przesyłką, ale nie było mnie w domu. Co mam zrobić?
Kurier powinien jeszcze dwa razy ponowić dostawę pod wskazany adres – taka opcja jest gwarantowana w usłudze, którą wysyłamy nasze przesyłki, co oczywiście nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami dla odbiorcy.

Co w przypadku, gdy przesyłka zostanie uszkodzona podczas transportu?
W takiej sytuacji przede wszystkim nie należy odbierać przesyłki od kuriera. Jeśli dostarczona przesyłka budzi wątpliwości, a opakowanie jest np. uszkodzone, prosimy o odmowę jej przyjęcia, a następnie poinformowanie nas o tym, byśmy mogli jak najszybciej przesłać nowy produkt lub też zwrócić wpłaconą należność.

Warto nadmienić, że dokładniejsze obejrzenie paczki jest możliwe wyłącznie po uiszczeniu opłaty za przesyłkę oraz po podpisaniu dokumentów przewozowych. Co ważne, kurier nie ma obowiązku uczestniczenia w tym procesie, ale można poprosić go, aby zaczekał do momentu sprawdzenia przesyłki. W sytuacji, gdy kurier nie zgodzi się na takie rozwiązanie, należy pamiętać (ewentualnie przypomnieć spedytorowi), że w razie uszkodzenia będzie on musiał przyjechać jeszcze raz, w celu sporządzenia protokołu szkody. W chwili wykrycia szkody i sporządzenia protokołu przesyłka pozostaje u adresata. Ze swojej strony gwarantujemy pomoc w procesie odesłania towaru do naszego sklepu oraz w dalszym załatwianiu sprawy.

POZOSTAŁE


W jakich godzinach mogę skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta?
Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze (od poniedziałku do piątku), w godzinach 8.00-16.00.

Jakie dokumenty otrzymam po złożeniu zamówienia?
Do zamówienia każdorazowo w formie pdf dołączamy paragon lub fakturę VAT i przesyłamy droga mailową wraz z informacją o wysłaniu przesyłki, o ile klient zaznaczył chęć otrzymania takiego dokumentu podczas składania zamówienia.

Jak mogę otrzymać fakturę VAT?
Aby otrzymać fakturę VAT, należy zaznaczyć taką opcję podczas wprowadzania danych do zamówienia oraz wypełniając poszczególne pola umieszczonego tam formularza. Istotne jest, że dane na dowodzie zakupu oraz dane do wysyłki mogą się różnić.

Co zrobić, jeżeli kurier dostarczył uszkodzoną przesyłkę, ale protokół szkody nie został sporządzony?
W takich sytuacjach reklamacja produktu uszkodzonego podczas transportu jest utrudniona, ale możliwa do zrealizowania. Jeśli przesyłka została odebrana bez wcześniejszych oględzin, trzeba jak najszybciej skontaktować się z firmą kurierską GLS – infolinia dla telefonów stacjonarnych: 804 262 262 (koszt wg stawek operatora osoby dzwoniącej) oraz dla telefonów komórkowych: 46 814-82-20.

Podczas tej rozmowy należy zgłosić chęć sporządzenia protokołu szkody, a gdy pojawi się kurier, winno się sporządzić protokół, zaznaczając skrupulatnie wszystkie szczegóły. Ponadto prosimy zwrócić uwagę na to, czy dokument jest wypełniany zgodnie ze stanem faktycznym. Istotne jest również to, aby towar podczas spisywania dokumentu był zapakowany w te same materiały, w których odebrany został od kuriera za pierwszym razem, bowiem jest to bardzo ważne dla pozytywnego rozpatrzenia reklamacji. Wypełniony i podpisany protokół należy następnie odesłać do naszego sklepu wraz z reklamowanym produktem. Przed nadaniem paczki – dla bezpieczeństwa – warto dokonać kserokopii ww. dokumentu.

Czy mogę zwrócić karmę?
Oczywiście! Każdy produkt oferowany w naszym sklepie podlega zwrotowi w terminie do 14 dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki. Warunkiem jest tu jednak odesłanie rzeczy nowej, nierozpakowanej i nieużywanej. Prosimy również o nieprzesyłanie do nas tzw. przesyłek za pobraniem, bowiem nie mamy technicznej możliwości ich odbioru; z uwagi na bezpieczeństwo oraz tempo dostarczenia polecamy odsyłanie towarów firmą kurierską.